Wybielanie zębów

Codzienne picie herbaty, kawy, czerwonego wina, spożywanie jedzenia wywołującego przebarwienia zębów czy palenie tytoniu powoduje stopniowe i nasilające się ciemnienie zębów.
Regularna higiena pozwala na usunięcie tylko niektórych przebarwień, niestety, te które przedostały się głęboko w strukturę zęba, są bardzo trudne do usunięcia zwykłymi sposobami. W naszym gabinecie, aby przywrócić biel Państwa zębom stosujemy tylko skuteczne i sprawdzone metody wybielania zębów.

Każde wybielanie zębów MUSI być poprzedzone konsultacją stomatologiczną, gdyż istnieją przeciwwskazania do jego wykonania.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Jedną z metod wybielania proponowanych przez stomatologów jest metoda nocnego wybielania nakładkowego. Wybielanie tą metodą trwa około dwa tygodnie (pacjent sam wybiera częstotliwość procesu),  jednak efekty są widoczne nawet po kilku dniach. Zabieg wybielania zębów przeprowadzany jest za pomocą preparatu w formie żelu, zawierającego substancję wybielającą. Nakładka na zęby wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w pracowni technicznej, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do jamy ustnej. Nakładka ta trafia w ręce pacjenta wraz ze strzykawkami z żelem wybielającym.