Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Obecnie leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne dzięki możliwości użycia różnorodnych znieczuleń dobieranych dla każdego pacjenta indywidualnie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości.

Badanie stomatologiczne

Podczas pierwszej wizyty w mamo-DENT stomatolog Marta PAWUŁA wykonuje dokładny przegląd zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Pacjent otrzymuje informacje na temat stanu własnych zębów, różnych możliwości leczenia oraz wstępny kosztorys.

Znieczulenia

Znieczulenia zapewniają bezbolesność podczas zabiegu,
są skuteczne i bezpieczne – zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci, jak i pacjentów ze schorzeniami serca. Lek znieczulający działa szybko, już po kilku minutach od zastosowania, podawany jest w postaci zastrzyku. Pacjent nie odczuwa bólu w czasie zabiegu i przez pewien czas po zabiegu, co sprawia, że okres największego natężenia bólu jest niezauważalny dla pacjenta.


Leczenie i odbudowa zniszczonych próchnicą tkanek zęba

Niestety, czasem pomimo mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej bakterie wygrywają z zębami i powstaje ubytek tkanek zęba. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny konieczne jest usunięcie próchnicy. Po usunięciu próchniczo zmienionych tkanek zęba, miejsce
w którym była próchnica wypełnia się specjalistycznym materiałem. Potocznie Pacjenci nazywają to „założeniem plomby”.

Odbudowa zęba materiałem światłoutwardzalnym

Wypełnienie kompozytowe jest tym, co pacjenci zwykli potocznie nazywać białą plombą. Po oczyszczeniu zęba
z próchnicy, uzupełnia się brakujące tkanki zęba materiałem pozwalającym przywrócić w sposób maksymalnie zbliżony do naturalnego, pierwotny kształt
i kolorystykę zęba.